Szkoła Podstawowa

            W naszej szkole nieustannie coś ciekawego się dzieje. Dzisiaj – 28.02. uczniowie klas VIIab i VIII wraz ze swoimi wychowawcami odbyli interesujące spotkanie z panem Jerzym Bąkiem – leśnikiem, inżynierem nadzoru z Nadleśnictwa Zwierzyniec.

            To była ciekawa lekcja, podczas której pan J. Bąk przybliżał tajemnice lasu, który przecież jest bliskim towarzyszem naszego życia. Wystarczy wyjrzeć przez okna naszej szkoły – las jest w zasięgu naszego wzroku. Słuchając opowieści pana J. Bąka, dowiedzieliśmy się wielu ciekawostek o gospodarce leśnej, koniecznej i niekoniecznej wycince drzew, zagrożeniach ze strony kornika oraz niebezpieczeństwach pożarowych. Interesujące były też opowieści o mieszkańcach lasu – wilkach, łosiach, głuszcach, jeleniach, dzikach oraz o sytuacjach, kiedy dopuszczalny jest odstrzał niektórych gatunków. To, że spotkanie należało do ciekawych, wskazują też pytania od uczniów skierowane do pracownika nadleśnictwa.

            Pan Jerzy Bąk cierpliwie odpowiadał na te pytania i poinformował uczniów, że nauka w szkole leśnej i studia w tym kierunku należą do bardzo ciekawych a praca w lesie daje dużo satysfakcji i dostarcza niepowtarzalnych doświadczeń.

Anna Belczarz

Kontakt

Zespół Szkół Samorządowych 
im. Jana Pawła II

ul. Szkolna 16
23-407 Tereszpol-Zaorenda
tel.: +48 84 687 6033
e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

E-dziennik

Vulcan

Gmina Tereszpol

BIP

Biuletyn informacji publicznej

ePUAP

Elektroniczna Skrzynka Podawcza