Szkoła Podstawowa

          Na ten dzień, czyli na 21 czerwca 2024 roku, czekaliśmy od pierwszego dnia nauki w roku szkolnym 2023/2024. Słoneczny poranek dodawał radości i chęci do pójścia na uroczystość zakończenia roku szkolnego. Sala gimnastyczna przywitała wszystkich piękną dekoracją z motywem białych i żółtych letnich kwiatów. Słoneczny napis Każdy koniec jest początkiem czegoś nowego nawiązywał do zakończenia szkoły podstawowej przez klasę VIII.

          O godzinie 8.00 sala gimnastyczna zapełniła się uczniami, nauczycielami i rodzicami. Miło nam, że gościliśmy na dzisiejszej uroczystości Wójta Gminy Tereszpol p. Jacka Pawluka oraz przedstawicielki Rady Rodziców – Przewodniczącą p. Joannę Ostasz i Z-cę Przewodniczącej p. Sylwię Ostasz.

          Akademia została przygotowana przez uczniów klasy VIII pod kierunkiem wychowawcy p. Ryszarda Skrzypy wraz z p. Ewą Brodziak, p. Dorotą Tutką, p. Joanną Wszołą i p. Pauliną Kęcką. Rozpoczęto wprowadzeniem pocztu sztandarowego, odśpiewaniem hymnu szkoły i złożeniem ślubowania przez absolwentów. Nastąpiła też uroczysta zmiana składu pocztu sztandarowego naszej szkoły. Ustępujący przekazali młodszym kolegom sztandar szkoły, powierzając opiece i trosce to wielkie dobro z przesłaniem godnego reprezentowania szkoły.

        Część artystyczna była rodzajem wspomnienia uczniów klasy VIII – sięgnięciem do ich dziecięcych lat w murach tej szkoły, przypomnieniem występów na akademiach, wycieczek, rajdów oraz wspólnie spędzonych chwil. Przedstawiono także w formie marzeń i humorystycznych scenek – wizje i plany na przyszłość; być może ktoś zostanie stomatologiem, prawnikiem, sekretarką, dyrektorem szkoły, nauczycielem, policjantem, piekarzem, księdzem, drugim Lewandowskim, crossowcem, fryzjerką, kosmetyczką itp. Bez względu na to, kto kim zostanie, ważne jest, aby w życiu osiągnął szczęście i był dobrym człowiekiem. Wzruszeni byli uczniowie, wzruszeni byli też rodzice cieszący się z ukończenia szkoły podstawowej przez ich dzieci.

          Następnie Dyrektor Szkoły p. Ewa Brodziak wręczyła uczniom nagrody, wyróżnienia, dyplomy, certyfikaty i puchary za wysokie osiągnięcia w nauce, konkursach przedmiotowych, artystycznych i sportowych. Mocnym akcentem podkreślono zaangażowanie dzieci w czytelnictwie, 100% frekwencji, pracy w Samorządzie Uczniowskim i Poczcie Sztandarowym. Wójt Gminy p. Jacek Pawluk wręczył nagrody uczniom, którzy byli najlepsi w Gminnym Konkursie Historycznym.

           Na zakończenie Dyrektor Szkoły p. Ewa Brodziak podziękowała za wspólnie przeżyty rok szkolny, życząc wszystkim dobrego letniego odpoczynku oraz podkreślając bezpieczeństwo swoje i innych zarówno w świecie rzeczywistym, jak i wirtualnym. Ostatnim przedwakacyjnym akcentem było odczytanie fr. Listu Kuratora Oświaty skierowanego do uczniów udających się na zasłużony odpoczynek.

 

Anna Belczarz, Aneta Zalewa

Kontakt

Zespół Szkół Samorządowych 
im. Jana Pawła II

ul. Szkolna 16
23-407 Tereszpol-Zaorenda
tel.: +48 84 687 6033
e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

E-dziennik

Vulcan

Gmina Tereszpol

BIP

Biuletyn informacji publicznej

ePUAP

Elektroniczna Skrzynka Podawcza