Szkoła Podstawowa

Już wkrótce Terytorialsi wezmą udział w projekcie Edukacja z wojskiem –  Zambrowiacy.pl

Informujemy, że nasza szkoła została zakwalifikowana do pilotażowego programu Ministerstwa Edukacji Narodowej i Ministerstwa Obrony Narodowej pod nazwą „Edukacja z wojskiem”.

Zasadniczym celem programu  jest podniesienie świadomości dzieci i młodzieży w obszarze bezpieczeństwa i obronności oraz kształtowanie podstawowych nawyków i umiejętności z zakresu obrony i ochrony ludności oraz zachowania w sytuacjach kryzysowych. Trwające 3 lekcje szkolenie połączy teorię i praktykę. Będzie zawierało treści z obszarów: wojskowości, obronności, bezpieczeństwa, pomocy medycznej oraz obrony cywilnej. Uczniowie zapoznają się m.in. z zasadami alarmowania, sposobami szukania i wzywania pomocy, podstawami ewakuacji i schronienia oraz nawykami udzielania pomocy. Dodatkowo uczniowie mają szansę nauczyć się bezpiecznego poruszania się po internecie oraz krytycznego podejścia do informacji online.  Zajęcia zostaną dostosowane do wieku oraz zainteresowań uczestników. Prowadzić je będą żołnierze w asyście nauczycieli.

Zajęcia w naszej szkole odbędą się w dniu 12.06.2024 r. w środę, od godz. 9:30 – 12.30  i udział w nich wezmą uczniowie klasy V.


 

Kontakt

Zespół Szkół Samorządowych 
im. Jana Pawła II

ul. Szkolna 16
23-407 Tereszpol-Zaorenda
tel.: +48 84 687 6033
e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

E-dziennik

Vulcan

Gmina Tereszpol

BIP

Biuletyn informacji publicznej

ePUAP

Elektroniczna Skrzynka Podawcza