Szkoła Podstawowa

Miło nam poinformować, że  w I Wojewódzkim Konkursie Literackim „Przygoda z Juliuszem Słowackim” przeznaczony był dla uczniów klas IV – VIII szkół podstawowych z województwa lubelskiego, I miejsce zajęła Marlena Godzisz z kl. VIII 

Uczestnicy konkursu zmierzyli się z zadaniem napisania opowiadania inspirowanego utworem Juliusza Słowackiego „W pamiętniku Zofii Bobrówny”. Na konkurs nadesłano 48 prac. Marlena napisała opowiadanie, któremu nadała tytuł "Krwiste słońce Słowackiego". Snuła opowieść o spotkaniu z poetą w Paryżu na krótko przed jego śmiercią, o tym jak tęsknił z ojczyzną, jak ją wspominał. Opowiadanie miało kompozycję klamrową - rozpoczynał je i kończył opis słońca zachodzącego na tle krwawego nieba i aluzja do krwawiącego z tęsknoty serca poety i narratora, który widzi słabnącego wieszcza. 

W sobotę, 11 maja, Marlena  uczestniczyła w festynie zorganizowanym przez twórców konkursu podczas którego odebrała nagrodę. Marlenko, serdecznie Ci gratulujemy!


 

Kontakt

Zespół Szkół Samorządowych 
im. Jana Pawła II

ul. Szkolna 16
23-407 Tereszpol-Zaorenda
tel.: +48 84 687 6033
e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

E-dziennik

Vulcan

Gmina Tereszpol

BIP

Biuletyn informacji publicznej

ePUAP

Elektroniczna Skrzynka Podawcza