Szkoła Podstawowa

            26 marca uczniowie kl. V i VI wybrali się do Biłgorajskiego Centrum Kultury na spotkanie ze sztuką. Opiekę nad dziećmi sprawowały: p. Anna Belczarz, p. Paulina Kęcka  oraz p. Aneta Zalewa.

                Aktorzy Narodowego Teatru Edukacji im. Adama Mickiewicza we Wrocławiu wystawili sztukę „Świat fantasy”. To nie tylko piękna bajka o smokach i krasnoludkach, ale również historia o przyjaźni, odwadze i poświęceniu. Młody i niedoświadczony bohater wyrusza w daleką podróż, która w konsekwencji zmienia całe jego życie. Pokonując liczne niebezpieczeństwa oraz własne słabości, Bilbo Baggins sprawdza granice swoich możliwości, poznaje smak klęski i wygranej. Ostatecznie dociera do kresu drogi, na końcu której czeka wymarzona nagroda.

            Dzięki temu spektaklowi uczniowie poznali niesamowite przygody sympatycznego bohatera, jak również przekonali się, że i dzisiaj w każdym z nas może drzemać coś z małego, dzielnego hobbita.

            Poza walorami treściowymi na uwagę zasługują niesamowite efekty specjalne, kostiumy aktorów oraz rekwizyty, które wzbudziły zachwyt zarówno wśród uczniów, jak i nauczycieli.

            Po obejrzeniu spektaklu, w drodze powrotnej do szkoły, uczniowie chętnie opowiadali ulubione sceny z przedstawienia i dzielili się wrażeniami.

 Aneta Zalewa

Kontakt

Zespół Szkół Samorządowych 
im. Jana Pawła II

ul. Szkolna 16
23-407 Tereszpol-Zaorenda
tel.: +48 84 687 6033
e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

E-dziennik

Vulcan

Gmina Tereszpol

BIP

Biuletyn informacji publicznej

ePUAP

Elektroniczna Skrzynka Podawcza