Szkoła Podstawowa
Uczniowie klasy I są już pełnoprawnymi czytelnikami szkolnej biblioteki. W zeszłym tygodniu, w czwartek odbyła się uroczystość pasowania na czytelników uczniów klasy I. Aby dostąpić tego zaszczytu uczniowie musieli przedtem wykazać się pewnymi umiejętnościami i wykonać zadania. Pierwszym z nich było wspólne ustalenie, jakie książka może mieć prośby do czytelników i na co może się uskarżać. Drugie zadanie wskazywało drogę jaką pokonuje książka od pomysłu jej napisania aż do czytelnika. Kolejnym punktem było ułożenie w grupach puzzli oraz wskazanie z jakiej baśni pochodzą przedstawieni na nich bohaterowie. Pierwszoklasiści świetnie poradzili sobie z zadaniami i wszyscy zostali pasowani na czytelników. Na pamiątkę dostali wspólny dyplom dla klasy oraz dla każdego imienną zakładkę do książki.