Szkoła Podstawowa

           

          Dnia 15 marca w naszej szkole odbył się „Dzień Bezpieczeństwa Ruchu Drogowego” organizowany wspólnie z Wojewódzkim Ośrodkiem Ruchu Drogowego w Zamościu i Komendą Powiatową Policji w Biłgoraju. W projekcie brali udział uczniowie klas I – IV. Każda z klas uczestniczyła w pogadance o bezpieczeństwie ruchu drogowego. Uczniowie klas I, II, III a i III b mieli okazję pobawić się na „Miasteczku Umiejętności Drogowych Autochodzik” pod czujnym okiem pana Marka Kozłowskiego pracownika Wydziału Bezpieczeństwa Ruchu Drogowego. Podsumowaniem Dnia Bezpieczeństwa było wręczenie nagród.

Dla klasy I za konkurs plastyczny pt.: „Zaprojektuj odblask. Jaki Odblask chciałbym nosić”: I miejsce – Amelia Łubiarz, II miejsce – Mateusz Chmura, III miejsce – Marcelina Marzec.

Dla klas II, III a i III b za konkurs plastyczny pt.: „Moja bezpieczna droga do szkoły”: I miejsce – Kacper Zubala, II miejsce – Hanna Róg, III miejsce – Hubert Bugała.

Natomiast uczniowie klasy IV wzięli udział w konkursie, który był w formie testu ze znajomości podstawowych przepisów ruchu drogowego. Uczniowie pod czujnym okiem Policjantki i Policjanta pisali test składający się z 17 pytań. Zwycięzcami okazali się: I miejsce – Przemysław Mamcarz, II miejsce – Aleksandra Smagała, III miejsce - Adam Radawiec

Uczniowie za pierwsze 3 miejsca w konkursach otrzymali puchary i nagrody rzeczowe – słuchawki JBL. Wszyscy uczniowie z klas I – IV otrzymali kamizelki odblaskowe, odblaski do plecaka i pompki rowerowe.

Dyrektor Word – u razem z  Panem Wójtem odwiedzili również nasze przedszkolaki, zanosząc im odblaskowego węża – pomocnika w czasie spacerów oraz kamizelki odblaskowe i odblaski.

Dzień pełen wrażeń i emocji. Miejmy nadzieję, że takie akcje przyczynią się do świadomego i odpowiedzialnego uczestnictwa w ruchu drogowym naszych uczniów.

                                                                                                                                                                                                 Agnieszka Bogdanowicz


 

 

Kontakt

Zespół Szkół Samorządowych 
im. Jana Pawła II

ul. Szkolna 16
23-407 Tereszpol-Zaorenda
tel.: +48 84 687 6033
e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

E-dziennik

Vulcan

Gmina Tereszpol

BIP

Biuletyn informacji publicznej

ePUAP

Elektroniczna Skrzynka Podawcza