Szkoła Podstawowa

 

          13 lutego 2024 roku w klasach I – III odbyło się uroczyste podsumowanie czytelnictwa za pierwsze półrocze roku szkolnego 2023/2024, które połączone było z konkursem wiedzy o mitach i MITOLOGICZNYM BALEM KARNAWAŁOWYM.

Najlepsi czytelnicy naszej szkolnej biblioteki otrzymali pamiątkowe dyplomy przygotowane przez p. Dorotę Tutkę.  Uczniowie każdej z klas mieli do opanowania inny mit. Klasa I zgłębiała tajemnicę „Puszki Pandory”, klasa II zajęła się „Demeter i Persefoną”. Uczniowie klasy III a zapoznali się z mitem „Nić Ariadny”, natomiast w III b przeczytali mit „Nasz przyjaciel Prometeusz”. Uczniowie w pięknych mitologicznych strojach przystąpili do quizu wiedzy o mitach. Okazało się, że nasi wychowankowie świetnie znają postacie i wydarzenia  z mitologii. Po quizie rozpoczęła się prezentacja strojów i bal, na którym spotkać można było: Zeusa i Herę, Hadesa, Afrodytę, Atenę, Ariadnę, Pandorę, Apolla, Tezeusza Prometeusza, Demeter i Persefonę i wiele innych. Wszyscy w świetnych humorach przy dźwiękach muzyki ruszyli w tany. To był miły i pełen wrażeń dzień. Impreza zorganizowana została w ramach realizacji głównych kierunków polityki oświatowej.

Bogusława Bigoraj

Kontakt

Zespół Szkół Samorządowych 
im. Jana Pawła II

ul. Szkolna 16
23-407 Tereszpol-Zaorenda
tel.: +48 84 687 6033
e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

E-dziennik

Vulcan

Gmina Tereszpol

BIP

Biuletyn informacji publicznej

ePUAP

Elektroniczna Skrzynka Podawcza