
W naszej szkole 29 kwietnia miała miejsce patriotyczna akademia z okazji 235 rocznicy uchwalenia Konstytucji 3 maja. Tę doniosłą i ważną uroczystość rozpoczęto wspólnym odśpiewaniem „Mazurka Dąbrowskiego”. Uczniowie kl. IV i VI w ciekawym montażu słowno-muzycznym przypomnieli najważniejsze fakty z historii dotyczące wspomnianych dni.
Podniosłego charakteru dodawał galowy strój młodych artystów. Dopełnieniem uroczystości była piękna gazetka okolicznościowa wykonana przez p. Renatę Makarę. Na koniec pani dyrektor Ewa Brodziak podziękowała p. Renacie Makarze i p. Dorocie Dobosz za przygotowanie uczniów do występu. Podkreśliła też wyjątkowość i ważność Konstytucji z 1791 roku, zachęcając jednocześnie uczniów do wywieszania flagi przed domem podczas świąt narodowych.
Aneta Zalewa



