W słoneczny, ale dość zimny poranek 27 kwietnia br. uczniowie klasy IV pod opieką p. Anny Belczarz i p. Iwony Kuźmińskiej – Maciusiak wybrali się na wycieczkę do Zamościa. W planie – odwiedziny ogrodu zoologicznego poprzedzone lekcją z edukatorem na temat mieszkańców bagien i mokradeł.
Uczniowie z zainteresowaniem uczestniczyli w zajęciach, by następnie udać się na spotkanie z mieszkańcami ZOO. Ogromną radość na samym początku sprawił nam Boguś – małpka huśtająca się na własnym ogonie i wydająca ciekawe okrzyki na powitanie naszej grupy. Widać było, że bardzo spodobaliśmy się Bogusiowi, bo jeszcze długo krzyczał za nami, gdy go zostawialiśmy, by zobaczyć jeszcze inne zwierzęta. Dzieci, spacerując alejkami ogrodu, zobaczyły lemury, zebry, zwinne antylopy i powolnego hipopotama, wielki żyrafy, lwa, tygrysy, pantery, kozice, guźce, surykatki, mnóstwo ptaków, olbrzymie pająki, żółwie, rybki, rajskie żurawie, sępy…
Spotkanie ze zwierzętami, spacer po świeżym powietrzu, ciekawe opowiastki o życiu mieszkańców ogrodu i wspólnie spędzony czas wyostrzyły głód i apetyt na małe co nieco. Wycieczka do Zamościa nie mogła się obejść bez odwiedzin McDonalda, gdzie chwilę odpoczęliśmy i spróbowaliśmy wybranych dań.
Taka wycieczka połączona z lekcją – to świetny pomysł na wspólne spędzenie czasu.
Anna Belczarz



