
Dnia 1 kwietnia br. w naszej szkole dużo się działo.
Zacznijmy od poranka; uczniowie przyszli na lekcje w sposób nieco odmienny niż zazwyczaj. Swoje książki, zeszyty, przybory, kanapki i napoje przynieśli w tym, w czym szkolnego ekwipunku się nie nosi. W Dniu bez Plecaka królowały walizki, siatki na kartofle, garnki, skrzynki na narzędzia, koszyki i koszyczki, filcowe torebki, worki i woreczki…….pomysłów było co niemiara! Śmiesznie i różnorodnie.
Poza tym w tym dniu uczniowie przyszli w interesujących strojach, będących przeglądem zawodów i profesji. Spotkaliśmy na korytarzu polityka, strażaków, kucharki, sportowców, fryzjerki, nauczycielki, murarzy, biznesmenów – istny zawodowy zawrót głowy! Było wesoło i interesująco. Na koniec, pośród tej wesołości, przyszła chwila zadumy. Cała szkolna społeczność zebrała się na holu, aby uczcić pamięć o Patronie naszej szkoły – Janie Pawle II, gdyż jutro (2.04.) przypada 21 rocznica jego Odejścia do Domu Ojca. Pani dyrektor Ewa Brodziak przypomniała nam o tym wydarzeniu, o świętości i wielkości Jana Pawła II. Pod kierunkiem p. Doroty Dobosz uroczyście odśpiewaliśmy hymn szkoły.
Na zakończenie – życzenia wesołych i radosnych świąt.
Anna Belczarz



