
Dziś w naszej szkole odbyło się wyjątkowe spotkanie autorskie. Gościliśmy Kazię Sitarz, autorkę książki „Panna młoda z powstania”. Pisarka pochodzi z gminy Tereszpol, a obecnie studiuje prawo w Lublinie.
Podczas spotkania autorka opowiedziała o kulisach powstawania swojej książki, która przedstawia poruszające losy pary z czasów Powstania Warszawskiego, biorącej ślub w trakcie trwających walk. Przybliżyła również historię rodziny Biegów oraz zdradziła swoje plany na kolejne publikacje.
Młodzież z dużym zainteresowaniem i zaangażowaniem słuchała opowieści młodej autorki, co świadczy o tym, że spotkanie było niezwykle inspirujące i pozostanie na długo w naszej pamięci.
Dorota Tutka



