Szkoła Podstawowa

11 listopada to wyjątkowa data dla każdego Polaka. Tego dnia obchodzone jest Święto Niepodległości – najważniejsze polskie święto narodowe – dla upamiętnienia rocznicy odzyskania wolności po 123 latach niewoli pod zaborami Rosji, Prus i Austrii.

 Chcąc oddać cześć tym, którzy polegli w walce za Ojczyznę,  uczniowie naszej szkoły przygotowali akademię patriotyczną. Uroczystość rozpoczęła się wspólnym odśpiewaniem czterech zwrotek „Mazurka Dąbrowskiego”. Cała społeczność szkolna w ten sposób przyłączyła się do akcji „Szkoła, do hymnu!” Uczniowie, nauczyciele, dyrekcja oraz pracownicy szkoły przyszli odświętnie ubrani. Postawa na baczność, powaga i podniosłość chwili towarzyszyły wszystkim zebranym w sali gimnastycznej.

            Następnie odbyła się część artystyczna w wykonaniu uczniów naszej szkoły. Połączenie nastrojowej muzyki, pantomimy i słowa poetyckiego wprowadziło niezwykły nastój, wzruszenie i zadumę nad losem tych, którym przyszło walczyć o niepodległość naszego kraju. Młodzi aktorzy przygotowani przez p. Ewę Brodziak, p. Annę Belczarz, p. Anetę Zalewę i p. Dorotę Dobosz zaprezentowali montaż słowno-muzyczny, który miał na celu przypomnieć wszystkim zebranym, jak wiele wycierpiała nasza Ojczyzna, jaką tragiczną historią naznaczona jest Polska. Biało-czerwone chorągiewki i kotyliony oraz piękna dekoracja wykonana przez p. Joannę Wszołę dodawały uroku i podkreślały symbolikę barw narodowych. Zwieńczeniem uroczystości było wspólne wykonanie "Roty".

            To była niezwykła i niepowtarzalna lekcja historii. Podziękowania dla wszystkich, którzy ją przygotowali i w niej uczestniczyli. Uroczysta akademia była dobrą sposobnością, by złożyć hołd wszystkim bohaterom walczącym w obronie naszej Ojczyzny, dzięki którym możemy żyć w wolnym kraju.Kontakt

Zespół Szkół Samorządowych im. Jana Pawła II
ul. Szkolna 16
23-407 Tereszpol-Zaorenda
tel.: +48 84 687 6033
e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

E-dziennik

Vulcan

Gmina Tereszpol

BIP

Biuletyn informacji publicznej

ePUAP

Elektroniczna Skrzynka Podawcza