Szkoła Podstawowa

29 listopada uczniowie klas I-III spędzili na wycieczce. Najpierw znaleźli się w kruchym i delikatnym, ale jakże święcącym i niezwykłym świecie choinkowych bombek. Wizyta w manufakturze w Nowej Dębie pozwoliła poznać tajemnice produkcji bombek oraz ich krótką historię. Uczniowie mogli też własnoręcznie udekorować bombki oraz kupić sobie świecidełka na własną choinkę. Tradycyjnie zamawiali też bombki z własnymi imionami lub imionami swoich najbliższych. 

Następnie wycieczkowicze udali się do Sandomierza. W miejskiej zbrojowni mieli okazję wysłuchać miejscowych legend opowiedzianych z pasją i pełnym humoru językiem. Przebrany za rycerza przewodnik ilustrował swoją opowieść pokazem, w którym uczestniczyli nasi uczniowie: Ola ubrana została w strój Tatara atakującego Sandomierz, Iga była Halinką Krępianką - dziewczyną, która podstępem pokonała najeźdźców, Kacper rycerzem litewskim a Hubert- ukraińskim. Było to niezapomniane spotkanie. Następnie w towarzystwie pani przewodnik  udaliśmy się na krótki spacer po mieście księdza Mateusza i znów dowiedzieliśmy się mnóstwa ciekawostek podanych w przyjemnej formie.

Opiekę nad liczną grupą sprawowali: p. Ewa Skrzypa, p. Teresa Sobaszek, p. Małgorzata Skiba, p. Ewa Brodziak i p. R. Skrzypa. 

 

Kontakt

Zespół Szkół Samorządowych im. Jana Pawła II

ul. Szkolna 16
23-407 Tereszpol-Zaorenda
tel.: +48 84 687 6033
e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

E-dziennik

Vulcan

Gmina Tereszpol

BIP

Biuletyn informacji publicznej

ePUAP

Elektroniczna Skrzynka Podawcza