Szkoła Podstawowa

Psy i koty, tak samo jak ludzie, odpowiedzialne są za globalne ocieplenie -  NeeWS - GeekWeek.pl

Musimy mieć świadomość, że zmiany klimatu następują cały czas i nie jesteśmy w stanie całkowicie ich zatrzymać ani całkowicie cofnąć. W naszej szkole podejmujemy działania, które mają zmotywować uczniów do działań na rzecz klimatu. Większość uczniów, kiedy słyszy o edukacji klimatycznej, myśli, że nic z tym nie może zrobić, bo zmiany klimatu kojarzą się im z emisją gazów cieplarnianych przez ogromne fabryki, huty, zakłady przemysłowe. To nieprawda! Uczniowie muszą zrozumieć, że są częścią świata. Każdy uczeń jako jednostka ma wpływ na globalny klimat. Każde dziecko od najmłodszych lat powinno mieć wzorce zachowań prooekologicznych, bo  "czym skorupka za młodu nasiąknie...". Najprostszym działaniem, które uczy szacunku do przyrody, zwierząt i uświadamia, w jak łatwy sposób można pomóc, jest zbiórka karmy dla bezdomnych psów i kotów. To wspaniale proekologiczne działanie.

Pamiętajmy- 4 października obchodzimy Światowy Dzień Zwierząt, dzika przyroda jest na skraju zagłady, a przecież to przyroda na naszej planecie była pierwsza niż my.

Ewa Misztal

 

Kontakt

Zespół Szkół Samorządowych im. Jana Pawła II

ul. Szkolna 16
23-407 Tereszpol-Zaorenda
tel.: +48 84 687 6033
e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

E-dziennik

Vulcan

Gmina Tereszpol

BIP

Biuletyn informacji publicznej

ePUAP

Elektroniczna Skrzynka Podawcza