Szkoła Podstawowa

9 września, korzystając z zaproszenia Muzeum Historycznego Światowego Związku Żołnierzy AK Okręg Zamość im. ppłk. Stanisława Prusa ps. Adam w Bondyrzu, wzięliśmy udział w żywej lekcji historii dotyczącej żołnierzy niezłomnych. Uczniowie klasy VII i VIII wraz z opiekunami- p. D. Mazur i p. E. Brodziak - zwiedzili niezwykłą ekspozycję i  wysłuchali prelekcji kustosza muzeum - p. Edmunda Sitka,  który jest synem założyciela muzeum, żołnierza AK, więźnia UB, p. Jana Sitka.

Organizując przedsięwzięcie, Muzeum w Bondyrzu współpracowało z Ministerstwem Obrony Narodowej i Wojskiem Polskim. Uczniowie korzystali z tej formy zajęć bezpłatnie. Drogę do Bondyrza i z powrotem  odbyli dużym wygodnym autokarem, a na koniec zajęć w muzeum każdy otrzymał pudełko z poczęstunkiem.  Wkrótce dotrą także gadżety związane z tematyką powstania zamojskiego, żołnierzami niezłomnymi i muzeum.

Dziękujemy za możliwość uczestniczenia w takim wydarzeniu, dziękujemy za poczęstunek, upominki i emocjonalny przekaz Pana Kustosza, który odsłonił przed nami piękną cząstkę historii naszej zamojskiej ziemi i swojej niezwykłej rodziny.

 O Muzeum AK w Bondyrzu  można przeczytać, m.in. na:

https://pl.wikipedia.org/wiki/Muzeum_Historyczne_Inspektoratu_Zamojskiego_Armii_Krajowej_w_Bondyrzu

https://akzamosc.pl/muzeum/


 


Kontakt

Zespół Szkół Samorządowych im. Jana Pawła II

ul. Szkolna 16
23-407 Tereszpol-Zaorenda
tel.: +48 84 687 6033
e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

E-dziennik

Vulcan

Gmina Tereszpol

BIP

Biuletyn informacji publicznej

ePUAP

Elektroniczna Skrzynka Podawcza