Szkoła Podstawowa

Rodzice i dzieci z klas trzecich - pierwszokumunijnych zainicjowały akcję dobroczynną: zbiórka na maseczki dla potrzebujących. Do akcji zostali zaproszeni wszyscy uczniowie naszej szkoły oraz parafianie. Akcja trwała niedługi czas, ale skutek jest zauważalny: wyraża się w konkretnej liczbie – 100 maseczek wielokrotnego użycia. To taki materialny skutek, natomiast ważniejszy ten niematerialny, a mianowicie dobro serca dających  i radość otrzymujących. Koordynatorem akcji ze strony szkoły była p. katechetka Lucyna Szozda.

Serdeczne podziękowania dla dzieci pierwszokomunijnych i ich rodziców, szczególnie dla p. Elżbiety Olekszyk,  dla wszystkich darczyńców oraz dla ks. Proboszcza Antoniego za ogłoszenie akcji, jak też dla państwa Wasągów za możliwość ustawienia puszki w kwiaciarni. Dziękujmy także  rodzicom za transport dzieci do Biłgoraja w celu przekazania maseczek: p. Charkot, p. Karp, p. Olekszyk.

Również serdeczne podziękowania dla p. Soduł – właścicielki zakładu krawieckiego, który uszył nam maseczki w niskiej cenie  oraz podarował darmowe sztuki.

 Maseczki zostały przekazane dla osób chorych i cierpiących przebywających w Zakładzie Opiekuńczo- Leczniczym w Tarnogrodzie za pośrednictwem p. Elżbiety Łukasik – społeczniczki , koordynatorki "Szlachetnej Paczki".

 Jak widać zawsze jest odpowiednia pora na czynienie dobra, nie przeszkadza ani pandemia, ani brak bezpośredniego kontaktu ze sobą, wystarczy inicjatywa i chęci do dzielenia się z innymi.

 Możecie o akcji zobaczyć, posłuchać i poczytać na następujących portalach: Biłgorajska Telewizja Kablowa (na Facebooku), biłgoraj.com.pl, biłgorajska.pl

Lucyna Szozda 

Kontakt

Zespół Szkół Samorządowych im. Jana Pawła II

ul. Szkolna 16
23-407 Tereszpol-Zaorenda
tel.: +48 84 687 6033
e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

E-dziennik

Vulcan

Gmina Tereszpol

BIP

Biuletyn informacji publicznej

ePUAP

Elektroniczna Skrzynka Podawcza