Szkoła Podstawowa

„Tak niedawno żeśmy się poznali, a już pożegnania nadszedł czas” – słowa znanej piosenki stały się prawdziwe dziś – 26.06.2020 roku dla wszystkich uczniów w Polsce, którzy kończą rok szkolny 2019/2020, ale w szczególności dla ósmoklasistów, którzy kończą szkołę podstawową. Taki dzień młody człowiek zapamiętuje na zawsze, bo wraz z otrzymaniem świadectwa wkracza w nowy
i jeszcze nieznany etap życia.


Na sali gimnastycznej naszej szkoły dzisiejszego poranka było uroczyście i…cicho. Uroczystość inna niż wszystkie poprzednie z powodu epidemii koronawirusa; brak przedwakacyjnego gwaru na sali gimnastycznej, brak zaproszonych gości, brak rodziców, dziadków, brak części artystycznej. Uczniowie klasy VIII i klasy VII siedzący na oddalonych od siebie krzesełkach, w maseczkach na buzi, z zachowaniem bezpiecznej odległości – bez uścisków, bez pożegnań, bez ożywionych rozmów przed rozstaniem, wraz z wychowawcami, dyrekcją, nauczycielami i pracownikami szkoły w skupieniu i wzruszeniu czekający na ostatni dzwonek przed wakacjami. Spotkaniu na sali gimnastycznej towarzyszyło wymowne motto – słowa Jana Pawła II:
„Jeszcze będzie pięknie mimo wszystko.
Tylko załóż wygodne buty,
bo masz do przejścia całe życie”.
Uroczystość rozpoczęła się od powitania i złożenia przez uczniów klasy VIII ślubowania w obecności pocztu sztandarowego i sztandaru szkoły. Uczennice – Hanna Brodziak, Ewelina Marczak i Julia Pawluk w imieniu swojej klasy żegnały się z nami wzruszającymi piosenkami, wśród których „Cisza” zabrzmiała tego dnia szczególnie pięknie, uroczyście i wymownie.
Pani dyrektor Danuta Mazur w wygłoszonym do ósmoklasistów słowie życzyła im, aby w życiu i w nowych szkołach swoją postawą i wiedzą dobrze świadczyli o sobie i naszej szkole, aby rozwijali swoje zainteresowania i pasje oraz zdobyli wymarzony dyplom, tytuł lub zawód. Pani dyrektor wspomniała o niezrealizowanych planach i zamiarach, na drodze których stanęła przeszkoda
w postaci koronawirusa. Zaprosiła uczniów do odwiedzania tej szkoły, która na zawsze jest i pozostanie ich szkołą.
Następnie pani dyrektor Danuta Mazur wraz z wychowawczynią panią Dorotą Tutką wręczyły uczniom klasy VIII nagrody za wysokie wyniki w nauce oraz nagrody i dyplomy za osiągnięcia w różnych dziedzinach. Jednym z ostatnich akordów spotkania na zakończenie roku szkolnego i szkoły podstawowej było wspólne zdjęcie i rozdanie świadectw. Uczniowie klasy VIII wręczyli dyrekcji i nauczycielom naszej szkoły pięknie wypisane i oprawione w ramkę podziękowania za trud włożony w ich nauczanie i wychowanie.
Przed opuszczeniem szkoły, przy wypowiadanych słowach „do widzenia” niejednemu uczniowi zakręciła się łza na pożegnanie, jakby chciała jeszcze dopowiedzieć: Wrócimy tu. Do zobaczenia .

                                                                                                                             Anna Belczarz


 


 

Kontakt

Zespół Szkół Samorządowych im. Jana Pawła II

ul. Szkolna 16
23-407 Tereszpol-Zaorenda
tel.: +48 84 687 6033
e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

E-dziennik

Vulcan

Gmina Tereszpol

BIP

Biuletyn informacji publicznej

ePUAP

Elektroniczna Skrzynka Podawcza