Szkoła Podstawowa

18 maja 100 lat temu w Wadowicach przyszedł na świat mały Lolek, który w wieku 58 lat decyzją konklawe został wybrany na papieża i przyjął imię Jan Paweł II.

18 maja 2006 roku nasza szkoła przyjęła imię tego Wielkiego Polaka.

18 maja 2020 r. zbiegły się więc dwie rocznice – ta wielka, czyli  jubileusz stulecia urodzin świętego papieża i ta mała, nasza – czternastolecie nadania imienia.

 Mimo trudności, w jakich wszyscy się znaleźliśmy z powodu pandemii koronawirusa nauczyciele, rodzice i uczniowie wspomagani przez gminę  i parafię  uczcili ten wielki dzień  – Dzień Patrona szkoły.

O godzinie 8. 00 rozpoczęła się w kościele parafialnym Msza Święta, w której udział wzięli nauczyciele i pracownicy szkoły, reprezentacja uczniów i rodziców z przewodniczącą p. Ewą Szponar  oraz  przedstawiciele gminy: wójt –p. Jacek Pawluk i sekretarz – p. Maria Skóra. Wszystko odbyło się zgodnie z zasadami dotyczącymi bezpieczeństwa sanitarnego.

Liturgia  miał uroczysty charakter i oprawę . Mszę Św. koncelebrowali ks. proboszcz Antoni Gębala i ks. wikariusz Arkadiusz Jakubczak. O oprawę słowną zadbała katechetka, p. Lucyna Szozda a o oprawę muzyczną-  p. Dorota Dobosz wraz ze scholą . Był też niecodzienny poczet sztandarowy – w jego skład weszli rodzice naszych uczniów: p. Krzysztof Popko – tata Kasi, p. Joanna Ostasz – mama Antosia i Michała oraz p. Sylwia Ostasz – mama Klaudii , Magdy i Ani.

Na koniec głos zabrała pani dyrektor. Dziękując wszystkim za przybycie i wszelką pomoc, podkreśliła niecodzienność dzisiejszych wydarzeń i  ich szczególny charakter. Wzruszające były słowa, że sala gimnastyczna jest udekorowana, jak co roku, ale pusto w niej i cicho. Pani dyrektor dodała też otuchy, przypominając słowa  Jana Pawła II , który zapewniał, że losy ojczyzny, Polaków są mu szczególnie bliskie, więc na pewno będzie się za nami wstawiał i pomoże nam przetrwać trudne chwile i wyzwania. Zaprosiła też do obejrzenia na stronie szkoły i Facebooku wirtualnej akademii przygotowanej przez uczniów, nauczycieli i rodziców.

„ Nie zastąpi Ciebie nikt” – te piękne słowa autorstwa Marka Dutkiewicza napisane do muzyki Romualda Lipki, które zabrzmiały na koniec liturgii, były kolejnym momentem wzruszenia i refleksji na Wielkim Autorytetem i Siła Ducha Wielkiego Papieża z Wadowic.


Kontakt

Zespół Szkół Samorządowych im. Jana Pawła II

ul. Szkolna 16
23-407 Tereszpol-Zaorenda
tel.: +48 84 687 6033
e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

E-dziennik

Vulcan

Gmina Tereszpol

BIP

Biuletyn informacji publicznej

ePUAP

Elektroniczna Skrzynka Podawcza