Szkoła Podstawowa

W ramach realizowanego przez Gminę Tereszpol projektu "Bezpieczna Gmina Tereszpol świeci przykładem" w naszej szkole dnia 8 X br. odbyło się spotkanie z podróżniczką - panią Marzeną Filipczak. Uczestniczyli w nim nauczyciele i uczniowie klas VI-VIII.

Pani Marzena opowiedziała o podróżach po krajach Azji, m.in. o pobycie w Indiach, Tajlandii, Kambodży, Wietnamie – krajach egzotycznych krajobrazów, pór roku, kaprysów pogody, potraw, zwierząt, ludzi, ich tradycji i kultury.  Mogliśmy posłuchać i zobaczyć, jak wyglądają azjatyckie miasta i wioski, w co ubierają się ich mieszkańcy, jak spędzają czas i czym się żywią. Najwięcej zainteresowania wzbudzały przysmaki tubylców. Okazało się, że potrawy na bazie ryżu są chlebem powszednim w wielu krajach Azji. Zdjęcia, które pani Marzena Filipczak prezentowała zebranym, dopełniały i wzbogacały jej opowieść, która wybrzmiała na naszym szkolnym korytarzu różnorodnością kolorów, smaków i doznań.

Dziękujemy pani Magdalenie Marzec i pani Ewie Zajmale za pomoc w przygotowaniu tego spotkania.

                                                                                                                                Anna BelczarzKontakt

Zespół Szkół Samorządowych im. Jana Pawła II

ul. Szkolna 16
23-407 Tereszpol-Zaorenda
tel.: +48 84 687 6033
e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

E-dziennik

Vulcan

Gmina Tereszpol

BIP

Biuletyn informacji publicznej

ePUAP

Elektroniczna Skrzynka Podawcza