Szkoła Podstawowa

Amelka ma 4 lata. Mieszka w Tereszpolu-Zaorendzie. Jej rodzice trzy tygodnie temu dowiedzieli się, że choruje na zespół Arnolda Chiariego. Lekarze w Polsce nie są w stanie jej pomóc. Jedynym ratunkiem dla Amelki jest operacja przecięcia nici końcowej rdzenia w Barcelonie. Na uzbieranie 100 tys. zł mają czas do 9 września.
Zbiórka prowadzona jest za pośrednictwem serwisu
https://www.siepomaga.pl/amelia-pieciurek


– Od dwóch lat leczymy Amelkę na skoliozę. Nie spodziewaliśmy się jednak, że usłyszymy jeszcze gorszą diagnozę. Córeczka cierpi na bardzo rzadką chorobę neurologiczną mózgu i rdzenia kręgowego. Po konsultacjach z kilkoma lekarzami w Polsce, okazało się, że najbardziej bezpieczną metodą walki z chorobą i zatrzymanie jej jest operacja polegająca na przecięciu nici końcowej rdzenia. W Polsce jej się nie wykonuje. Musimy lecieć do Barcelony, by uratować jej życie – mówi Sylwia, mama Amelki.

Dotychczas dziewczynka skarżyła się na bóle głowy, była ciągle zmęczona. Do tego doszły zaburzenia w odczuwaniu temperatury. Niestety objawy będą tylko gorsze. Chorobę trzeba zatrzymać jak najszybciej, zanim dokona ogromnych spustoszeń w organizmie Amelki.

Operacja i pobyt Amelki z opiekunem w klinice w Barcelonie to ogromny dla koszt. Wyniesie około 20 tys. euro. Rodzice nie są w stanie sami zgromadzić takiej sumy, dlatego bardzo proszą o pomoc! Termin operacji wyznaczono na 16 września. Jeżeli do 9 września nie zbiorą wymaganej kwoty, operacja zostanie przełożona. W przypadku Amelki liczy się każdy dzień.

Zbiórka prowadzona jest za pośrednictwem serwisu
https://www.siepomaga.pl/amelia-pieciurek


 

Kontakt

Zespół Szkół Samorządowych im. Jana Pawła II

ul. Szkolna 16
23-407 Tereszpol-Zaorenda
tel.: +48 84 687 6033
e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

E-dziennik

Vulcan

Gmina Tereszpol

BIP

Biuletyn informacji publicznej

ePUAP

Elektroniczna Skrzynka Podawcza