Szkoła Podstawowa 2015/16

22 lipca gościliśmy w naszej szkole grupę ponad 80 pielgrzymów zmierzających do Krakowa na główne uroczystości Światowych Dni  Młodzieży z udziałem Papieża Franciszka. Byli to młodzi ludzie – klerycy, studenci, uczniowie –  z Litwy, głównie z  Wilna. Tereszpol był jednym z przystanków podczas ich wycieczki po Roztoczu. W szkole, dzięki uprzejmości władz gminy, pielgrzymi spożyli posiłek.

Choć to wakacje, nie zabrakło naszych uczniów, którzy, pełniąc funkcję gospodarzy, witali gości, pomagali im poruszać się po budynku, usługiwali przy stole i umilali czas śpiewem i rozmową.

     Nawiązywanie kontaktów wcale nie było trudne. Młodzi Litwini okazali się otwarci, sympatyczni, radośni, no i doskonale mówili po polsku. Czuło się też niezwykły entuzjazm wiary, szczerej, głębokiej oraz przekonanie, że w Krakowie trzeba być. Naszych gości zaskoczył fakt, że mimo wakacji przywitała ich ponad dwudziestoosobowa grupa uczniów. Byli zachwyceni ich śpiewem, swobodą,  zdyscyplinowaniem i… strojem – wszyscy (łącznie z nauczycielami) wystąpili w szkolnych koszulkach.

Dziękujemy uczniom i, co cieszy, tegorocznym absolwentom za zrozumienie i liczne przybycie w tym dniu do szkoły, dziękujemy nauczycielom i pracownikom obsługi – zwłaszcza kuchni – za pomoc w przygotowaniu  poczęstunku. Dziękujemy. Niech to będzie nasz wkład w organizację wielkiego wydarzenia, jakimi są Światowe Dni Młodzieży w Krakowie.Kontakt

Zespół Szkół Samorządowych im. Jana Pawła II

ul. Szkolna 16
23-407 Tereszpol-Zaorenda
tel.: +48 84 687 6033
e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

E-dziennik

Vulcan

Gmina Tereszpol

BIP

Biuletyn informacji publicznej

ePUAP

Elektroniczna Skrzynka Podawcza