Szkoła Podstawowa 2018/19

Odkąd na placu szkolnym w Tereszpolu-Zaorendzie pojawiła się siłownia zewnętrzna i sprzyjające spotkaniom ławeczki,  wiele osób spędza tu swój wolny czas, zwłaszcza po południu. Bardzo się z tego cieszymy! Popularność siłowni świadczy o tym, że taka inwestycja była potrzebna. Umiejscowienie jej przy szkole to dobry pomysł ze względu na bezpieczeństwo – z dala od torów i głównej, dość ruchliwej ulicy.

Aby to miejsce służyło na długie lata, trzeba jednak starań i dbałości wszystkich jego użytkowników.

Apelujemy zatem o porządek i korzystanie ze sprzętu zgodnie z jego przeznaczeniem i zaprzestanie wandalizmu. Nie chcielibyśmy, aby teren siłowni i plac wokół szkoły stał się śmietnikiem oraz  - o zgrozo!- toaletą publiczną. Nie o to przecież chodzi. Ostatnia dokładna kontrola wykazała specjalne niszczenie miejsca: poodkręcane śruby  i mocowania, złamana ławka, śmieci obok kosza, pełno kapsli, butelek po piwie i innych mocnych napojach oraz niedopałków papierosów. Miejsce,  które miało być jednym  z ośrodków kulturalnego spędzania czasu, świadczy o zupełnym braku kultury, a wręcz wandalizmie i prostactwie. Naszej gminy i szkoły nie stać, by wydawać publiczne pieniądze na naprawę ludzkiej głupoty i złośliwości. 

Poza tym sąsiadujący ze szkołą mieszkańcy i pracownicy szkoły skarżą się na niewybredne słownictwo i zachowanie przebywających na siłowni użytkowników.

 Przypominamy także, że boisko przy szkole nie jest miejscem palenia ognisk a ściany szkoły z drabinkami  przeciwpożarowymi nie służą do wspinania się. Szkoła ma świeżą, nową elewację i pragniemy, by jak najdłużej pozostała ona czysta. Nie zapominajmy, że wchodzenie na wysokości może być bardzo niebezpieczne, zwłaszcza gdy dochodzi brawura, chęć popisania się czy niezdrowa rywalizacja, często po spożyciu alkoholu, czego dowodem są pozostawione butelki. Pamiętajmy – o wypadek nietrudno.

Jesteśmy oburzeni i zdegustowani zachowaniem wandali.  Prosimy wszystkich ludzi o pomoc w ujęciu tych, którzy dewastują sprzęt mający służyć wszystkim.

Nie chcemy odstraszać od szkoły, ale pragniemy, by jej otoczenie było czyste i bezpieczne. Wszyscy musimy o to zadbać.

Apelujemy  do sumień. U nas też może być pięknie, cywilizowanie!  Warunek jest jeden: wandalom nie!

O sprawie została poinformowana policja.

                                                                                    Dyrekcja ZSS im. Jana Pawła w Tereszpolu-Zaorendzie

                                                                                                                Wójt Gminy TereszpolKontakt

Zespół Szkół Samorządowych im. Jana Pawła II
ul. Szkolna 16
23-407 Tereszpol-Zaorenda
tel.: +48 84 687 6033
e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

E-dziennik

Vulcan

Gmina Tereszpol

BIP

Biuletyn informacji publicznej

ePUAP

Elektroniczna Skrzynka Podawcza