Szkoła Podstawowa 2018/19

W drugim półroczu klasa I miała zajęcia z programowania. Zajęcia te odbywały się w ramach projektu „Eksperci programowania w podregionie chełmsko-zamojskim”. 

Najpierw było „kodowania na dywanie”. Wykorzystując maty z siecią kwadratową uczniowie wykonywali proste ćwiczenia wprowadzające w świat programowania. Dzieci uczyły się podstaw programowania w języku Scratch Junior. Miały okazję pracować w programie, w którym kodowały ciekawe aplikacje i gry, korzystając z gotowych zestawów ćwiczeń, ale również z własnych pomysłów. Dużo radości sprawiło wszystkim korzystanie z zasobów „Godziny kodowania”. Swoim zakresem zajęcia obejmowały także budowanie i programowanie robotów oraz tworzenie animacji. Dzieci miały też możliwość wykonywania indywidualnych projektów.Kontakt

Zespół Szkół Samorządowych im. Jana Pawła II
ul. Szkolna 16
23-407 Tereszpol-Zaorenda
tel.: +48 84 687 6033
e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

E-dziennik

Vulcan

Gmina Tereszpol

BIP

Biuletyn informacji publicznej

ePUAP

Elektroniczna Skrzynka Podawcza