Szkoła Podstawowa 2018/19

Wakacje w tym roku zaczęły się niespodziewanie szybko i niejeden mówi, że rok szkolny minął jak z bicza trzasł. Uroczystość zakończenia była wyjątkowa, bo naukę w szkole kończyły jednocześnie klasa VIII i III gimnazjum.

Dnia 19 czerwca o godzinie 8.00 zadzwonił dzwonek, ale tym razem nie na lekcje. Swoim radosnym dzyń-dzyń zwoływał na salę gimnastyczną uczniów, nauczycieli, rodziców i zaproszonych gości, wśród których był Wójt Gminy Tereszpol - pan Jacek Pawluk wraz z sekretarz – panią Marią Skórą, Kierownik Publicznej Biblioteki – pani Magdalena Marzec, Przewodnicząca Rady Rodziców – pani Ewa Szponar. Przedwakacyjna dekoracja z rozsypanych kwiatów wesoło zapraszała na uroczyste zakończenie roku szkolnego. 15 uczniów klasy VIII i 26 uczniów z klasy III gimnazjum – to szczególni uczestnicy tej uroczystości, na których przede wszystkim skupiała się uwaga zebranych. Odświętnie ubrani, wzruszeni, szczęśliwi, ale też z łezką smutku pod rzęsą - wystąpili z częścią artystyczną, która była podsumowaniem szkolnych lat, wspomnieniem minionej drogi, wydarzeń, które na długo zostaną w pamięci. Słowa pożegnalnej piosenki „Do widzenia, przyjaciele, wspólnych spraw mieliśmy wiele…” w tym dniu brzmiały szczególnie wzruszająco a co niektórzy…zapłakali z żalu i z tego szczególnego uścisku w żołądku, którego znaczenia nawet nazwać nie można. Sztandar szkoły i ślubowanie – to ostatni akcent obecności absolwentów w murach tej szkoły.

Następnie dyrektor szkoły – pani Danuta Mazur, przywitawszy przybyłych gości i wszystkich zebranych, podziękowała za przygotowanie części artystycznej i przystąpiła do wręczania nagród, dyplomów, wyróżnień, gratulacji i podziękowań. A zebrało się tych serdeczności co niemiara! Za naukę, za 100% frekwencję, za czytelnictwo, za osiągnięcia sportowe, artystyczne, przedmiotowe, za wysokie miejsca w konkursach, zawodach, za pracę w SU, w życiu muzycznym szkoły………. – stół prezydialny wprost uginał się pod ciężarem nagród, które w zdecydowanej większości ufundowała Rada Rodziców.

Pani dyrektor przed wakacyjnym „do widzenia” przypomniała o bezpieczeństwie podczas wypoczynku oraz życzyła wszystkim słonecznych wakacji.

                                                                                                                    Anna Belczarz


 


Kontakt

Zespół Szkół Samorządowych im. Jana Pawła II
ul. Szkolna 16
23-407 Tereszpol-Zaorenda
tel.: +48 84 687 6033
e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

E-dziennik

Vulcan

Gmina Tereszpol

BIP

Biuletyn informacji publicznej

ePUAP

Elektroniczna Skrzynka Podawcza