Szkoła Podstawowa 2018/19

O tym, że język polski nie jest łatwym językiem, wie każdy z nas. Gramatyka, ortografia, wzory odmiany, wyjątki - trzeba niemało wysiłku, aby mówić i pisać poprawnie.

W naszej szkole już po raz piąty nauczyciele-poloniści (p. A. Belczarz, p. E. Brodziak i p. A. Zalewa) przygotowali i przeprowadzili Szkolny Konkurs Ortograficzny pod wdzięczną, ale niebezpieczną  nazwą - „KAKTUS”.

Ortograficzne zmagania przebiegały na poziomie klas IV – VIII i III gimnazjum w 2 etapach – klasowym i szkolnym. Do połamania ortograficznych ‘kolców’ „KAKTUSA” przystąpiło 126 uczniów. Jak się okazało, wielu uczestników zostało boleśnie zranionych, bo do etapu szkolnego przeszło zaledwie 14 osób: Maja Furlepa i Łucja Stańczyk (kl. IV), Zuzanna Skóra i Zuzanna Piechnik (kl. V), Magdalena Łuczak i Katarzyna Popko (kl. VI), Hanna Brodziak i Martyna Wojnar (kl. VII), Izabela Kulik, Miriam Mróz i Joanna Kimak (kl. VIII), Wiktoria Kwaśnik, Aleksandra Kapuśniak i Izabela Piechnik (kl. III gimn.).

Ortograficzny test „KAKTUSA” wymagał skupienia i uwagi. Zewsząd czaiły się pułapki
i niebezpieczeństwo zostania pokłutym; trudź i i truć, chodź i choć, opad i opat, niedoszły i nie doszły, toteż i to też, kładka, strużka, Mai, kolei, żmii, wówczas, idei, ważka, krążek, wawrzyn, pożądane – spośród 14 uczestników nie było ucznia, który by poradził sobie bezbłędnie.

Uroczyście ogłaszamy, że najpiękniej zna ortografię ucz. kl. VII – Hanna Brodziak i to ona zdobyła tytuł Mistrza Szkolnej Ortografii na poziomie klas VII, VIII i III gimnazjum. Tytuł Wicemistrza zdobyły dwie uczennice – Izabela Kulik z kl. VIII i Aleksandra Kapuśniak z kl. III gimn.

 W klasach IV – VI tytuł Mistrza przyznano Magdalenie Łuczak, zaś Wicemistrzem została Katarzyna Popko (obie uczennice z klasy VI).

Gratulujemy umiejętności „obsługi” ortograficznego „KAKTUSA” i zdobycia mistrzowskich tytułów.

                                                                                                                     Anna Belczarz


 

Kontakt

Zespół Szkół Samorządowych im. Jana Pawła II
ul. Szkolna 16
23-407 Tereszpol-Zaorenda
tel.: +48 84 687 6033
e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

E-dziennik

Vulcan

Gmina Tereszpol

BIP

Biuletyn informacji publicznej

ePUAP

Elektroniczna Skrzynka Podawcza