Szkoła Podstawowa 2018/19

9 maja odbyła się V edycja Diecezjalnego Konkursu „Znam przesłanie Jana Pawła II. Konkurs ma celu pogłębianie wiedzy na temat nauczania Świętego Jana Pawła II  oraz motywowanie do realizowania Jego przesłania. Tematy wybranych homilii i przemówień papieskich zawierają także treści historyczne i patriotyczne. Patronat honorowy nad konkursem objął proboszcz Parafii Tereszpol - ks. kanonik Antoni Gębala.

W tegorocznej edycji konkursu  wzięło  udział 27 uczniów z 10 szkół z terenu Diecezji Zamojsko - Lubaczowskiej.  Oprócz przedstawicieli naszej szkoły przygotowanych przez ks. Andrzeja Kijka w konkursowych zmaganiach uczestniczyli uczniowie ze  szkół podstawowych z:  Moniatycz – opiekun ks. Tomasz Putkowski,  Oleszyc – opiekun p. Monika Jezuit, Antoniówki – opiekun p. Justyna Wojciechowska,  Dereźni – opiekun p. Ewa Buczek, Gozdu Lipińskiego – opiekun p. Elżbieta Siek, Aleksandrowa – opiekun p. Jadwiga Brodziak, Tereszpola-Kukiełek- opiekun p. Jerzy Strzałka oraz Biłgoraja – SP nr 1 – opiekun p. Dorota Lipińska, SP nr 5 – opiekun ks. Karol Jędruszczak.

 Uczniowie podzieleni zostali na dwie kategorie wiekowe: kl. IV- VI oraz kl. VII- VIII i III gimnazjum a ich zadaniem było rozwiązanie testu zadań otwartych i zamkniętych dotyczących:  w kategorii młodszej- Homilii w czasie Mszy Świętej beatyfikacyjnej z dnia 13 czerwca 1999 r. odprawionej w Warszawie, natomiast w kategorii starszej - Homilii w czasie nabożeństwa czerwcowego i beatyfikacji ks. Wincentego Frelichowskiego  – Toruń, 7 czerwca 1999 r. oraz Homilii w czasie Mszy Świętej odprawionej na Błoniach w dniu 9 czerwca 1979 r. w Krakowie. Autorką pytań była p. Lucyna Szozda.

 Komisja sprawdzająca, w skład której weszli nauczyciele-opiekunowie przybyli z uczniami, wyłoniła następujących laureatów:

 Kategoria IV – VI

  1. miejsce – Michał Dziura – SP nr 1 w Biłgoraju
  2. miejsce – Milena Biber – SP w Moniatyczach
  3. miejsce – Martyna Łoś – SP w Goździe Llipińskim

wyróżnienie: Rafał Paryniak – SP w Oleszycach, Adrian Kapka – SP nr 1 w Biłgoraju

 Kategoria VII- VIII i III gimnazjum

  1. miejsce – Hanna Brodziak – ZSS w Tereszpolu-Zaorendzie
  2. miejsce – Natalia Dobosz – SP w Oleszycach
  3. miejsce – Izabela Rawiak– ZSS w Tereszpolu- Kukiełakch

wyróżnienie: Aleksandra Tor - SP w Moniatyczach, Izabela Piechnik– ZSS w Tereszpolu-Zaorendzie

 Wszyscy uczestnicy otrzymali pamiątkowe dyplomy a laureaci nagrody książkowe.

Organizatorzy serdecznie dziękują sponsorom: ks. kanonikowi Antoniemu Gębali – proboszczowi Parafii Tereszpol, ks. prof. Tadeuszowi Guzowi, Nadleśnictwu Biłgoraj, Nadleśnictwu Zwierzyniec i Roztoczańskiemu Parkowi Narodowemu.

Serdeczne podziękowania składamy ks. Karolowi Jędruszczakowi, który poprowadził ciekawe warsztaty biblijne dla uczestników konkursu.

Dziękujemy również Samorządowi Uczniowskiemu wraz z opiekunem,  p. Dorotą Dobosz, za pomoc w organizacji i obsługę gości.

Koordynatorkami konkursu były p. Lucyna Szozda, p. Barbara Słupska i p. Joanna Wszoła.Kontakt

Zespół Szkół Samorządowych im. Jana Pawła II

ul. Szkolna 16
23-407 Tereszpol-Zaorenda
tel.: +48 84 687 6033
e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

E-dziennik

Vulcan

Gmina Tereszpol

BIP

Biuletyn informacji publicznej

ePUAP

Elektroniczna Skrzynka Podawcza