Szkoła Podstawowa 2018/19

4 kwietnia gościliśmy w naszej szkole państwa Annę i Ireneusza Siudemów z Lublina, którzy są znanymi psychologami, naukowcami i praktykami zwłaszcza w dziedzinie uzależnień. Nasi goście spotkali sie z uczniami w czasie zajec lekcyjnych , następnie przeprowadzili szkolenie dla nauczycieli a na koniec - dla rodziców.

Rodzice, którzy przyszli na pewno nie żałowali. Każdy mógł wynieść ze spotkania kilka cennych rad i podpowiedzi, jak pracować i postępować z własnymi dziećmi . Świadomość, że o uzależnienie wcale nie tak trudno, nie powinna straszyć, ale wyczulić i ukierunkować- rodzice i szkoła zgodnie współpracując, mogą w dziedzinie profilaktyki bardzo wiele. Osobne lub wykluczające się działania są powodem znacznego utrudnienia procesu wychowania i ochrony dziecka.

Psychologowie podkreślali również,  jak ważni są w życiu dziecka oboje rodzice, bo mama i tata spełniają inną rolę i czego innego uczą - ona kocha, on daje poczucie godności i akceptacji siebie,  bezpieczeństwo i świadomość zasad. Podkreślali, że: "W oczach matki dziecko widzi siebie, a w oczach ojca widzi cały świat".

Rodzicu, kochasz swoje dziecko, więc stawiaj mu granice, pozwól na samodzielność, zaufaj mu, spędzaj z nim dużo czasu, rozmawiaj, baw się z z nim, dotrzymuj słowa, nie pytaj ciągle o stopnie, pozwól mu na okazywanie emocji i... mów, że go kochasz. Warto! 

Kontakt

Zespół Szkół Samorządowych im. Jana Pawła II
ul. Szkolna 16
23-407 Tereszpol-Zaorenda
tel.: +48 84 687 6033
e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

E-dziennik

Vulcan

Gmina Tereszpol

BIP

Biuletyn informacji publicznej

ePUAP

Elektroniczna Skrzynka Podawcza