Szkoła Podstawowa 2018/19

29 stycznia br. uczniowie naszej szkoły wraz z nauczycielami i rodzicami – opiekunami wybrali się do BCK-u na 2 różne spektakle teatralne.

Najpierw dzieci z kl. IV i V wraz z p. D. Dobosz, p. Ł. Mroczek oraz rodzicem - panią I. Kręt obejrzały sztukę teatralną z ciekawym ujęciem mitów i legend, m.in. o starożytnych bóstwach, ich władaniu światem i o stworzeniu świata na podstawie wyobrażeń i wierzeń starożytnych ludów. Uczniowie zobaczyli słynnego Popiela, którego zjadły myszy oraz ciekawy (niespotykany już dzisiaj) obrzęd postrzyżyn.

Natomiast starsi uczniowie z klas VII i VIII wraz opiekunami p. D. Mazur, p. A. Belczarz oraz p. D. Tutką obejrzeli „Balladynę” na podstawie utworu Juliusza Słowackiego.

Takie wyjazdy do BCK-u są bardzo potrzebne i wychowawcze. Dają możliwość poznawania świata, obcowania z wysoką kulturą oraz uczą dzieci i młodzież zasad kulturalnego zachowania się w miejscu publicznym i oglądania sztuki teatralnej. Miłym dodatkiem jest informacja, że uczniowie z naszej szkoły zachowują się w teatrze bardzo dobrze, co nas bardzo cieszy.

                                                                                                                                                 Anna Belczarz


 

Kontakt

Zespół Szkół Samorządowych im. Jana Pawła II
ul. Szkolna 16
23-407 Tereszpol-Zaorenda
tel.: +48 84 687 6033
e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

E-dziennik

Vulcan

Gmina Tereszpol

BIP

Biuletyn informacji publicznej

ePUAP

Elektroniczna Skrzynka Podawcza