Szkoła Podstawowa 2018/19

Studenci: Deborah  z Brazylii i Luis z Kolumbii prowadzą warsztaty kulturowo – językowe od 21 do 25 stycznia dla najmłodszych i starszych uczniów szkoły. Goście mieszkają z rodzinami uczniów i pomimo zimowej aury, nietypowej dla krajów z których pochodzą, poznają ciekawsze miejsca w naszej okolicy oraz spędzają czas wolny w towarzystwie uczniów.

Studenci przebywają w Polsce w ramach projektu wolontariatu studenckiego AIESEC, koordynowanego przez Oddział Lokalny w Lublinie. Jest to projekt edukacyjny adresowany do dzieci ze szkół podstawowych i przedszkoli oraz do młodzieży w szkołach średnich na terenie województwa lubelskiego.

W ramach projektu wolontariusze z całego świata dzielą się kulturą i tradycjami swojego kraju oraz rozwijają w dzieciach kompetencje językowe, ponieważ warsztaty prowadzone są w języku angielskim. Wolontariusze wykorzystują podczas zajęć różne metody, m. in. prezentacje multimedialne, gry, śpiew i taniec. Celem nadrzędnym warsztatów jest czerpanie z wielokulturowości i uczenie młodych ludzi myślenia w sposób globalny.

W tym miejscu składamy gorące podziękowania uczennicom oraz ich rodzinom za zaproszenie wolontariuszy do swoich domów, gościnność, wsparcie, poświęcony czas i okazane serce:

Rodzinie Kariny Gozdeckiej z klasy VI, która już po raz kolejny gości wolontariuszy -  składamy podziękowania na ręce mamy, p. Agaty Gozdeckiej,

oraz Rodzinie Zuzanny Kukiełki z klasy V, składamy Państwu podziękowania na ręce mamy, p. Doroty Kukiełki!

Społeczność ZSS im. Jana Pawła II w Tereszpolu – Zaorendzie.Kontakt

Zespół Szkół Samorządowych im. Jana Pawła II
ul. Szkolna 16
23-407 Tereszpol-Zaorenda
tel.: +48 84 687 6033
e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

E-dziennik

Vulcan

Gmina Tereszpol

BIP

Biuletyn informacji publicznej

ePUAP

Elektroniczna Skrzynka Podawcza