Filia Lipowiec 2019/20

     Dnia 16 czerwca 2020 roku korzystając z ładnej pogody uczniowie klas 0-III pod kierunkiem nauczycieli wybrali się na rajd pieszy. Tym razem był to kierunek Lipowiec Góry. Jak sama nazwa mówi, teren był górzysty z elementami dolin i wzniesień, były też tereny płaskie z krajobrazami uprawnych pól i łąk oraz przyległe lasy. Z punktu widokowego na samym wzniesieniu Polany można było zobaczyć charakterystyczny kształt ułożenia Lipowca ( litera C), Kamienicę z symbolicznym krzyżem oraz sąsiadujące wioski. Stąd można było tez podziwiać ogromne połacie roztoczańskich lasów. Schodząc z punktu widokowego w kierunku pól dzieci miały okazję spotkać się z właścicielem Agroturystyki Prorock panem Stanisławem Borsukiem, zobaczyć tajemnicze miejsce pod nazwą Spanie na sianie. Wielkim zainteresowaniem cieszyła się też nowo powstała kapliczka przy posesji państwa Przytułów. Droga powrotna prowadziła przez pola, skrajem wąwozu Terejków Dół, Mazurową Górę oraz Kamienicę. Każda wędrówka jest okazją do tego, aby zwracać uwagę dzieciom na różnorodność otaczających roślin, pół uprawnych, rodzajów zbóż, ukształtowanie terenu, rodzaju gleb i zasad bezpieczeństwa w każdej sytuacji. To była udana letnia wędrówka.


Kontakt

Zespół Szkół Samorządowych im. Jana Pawła II

ul. Szkolna 16
23-407 Tereszpol-Zaorenda
tel.: +48 84 687 6033
e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

E-dziennik

Vulcan

Gmina Tereszpol

BIP

Biuletyn informacji publicznej

ePUAP

Elektroniczna Skrzynka Podawcza