Filia Lipowiec 2019/20

      Celem tego święta jest promowanie proekologicznych postaw w społeczeństwie oraz budowanie wspólnej odpowiedzialności za Ziemię. To największe ekologiczne święto obchodzone od 1970 r. Jako pierwszy z ideą Dnia Ziemi wystąpił John McConnell na konferencji UNESCO, dotyczącej środowiska naturalnego w 1969 r. W Polsce obchody Dnia Ziemi zostały zapoczątkowane w 1990 r. W tym roku, ze względu na sytuację wydarzenia związane z obchodami Dnia Ziemi zostały przeniesione do Internetu oraz domów rodzinnych. Uczniowie naszej szkoły też włączyli się w obchody tego święta poprzez różne działania: wiosenne prace ogródkowe i porządkowe, sadzenie różnych roślinek, kwiatów, krzewów, segregację śmieci, zadbanie o otoczenie domu i całego obejścia. W ramach zajęć plastycznych uczniowie wykonali  eko doniczkę na bazie różnych pojemników z plastyku. Pomysłów nie brakowało, a prace były naprawdę bardzo ciekawe. Gratulujemy uczniom i rodzicom za włączenie się do tej pięknej akcji. Zapraszamy do obejrzenia galerii.


 

 

 

 

 

Kontakt

Zespół Szkół Samorządowych im. Jana Pawła II

ul. Szkolna 16
23-407 Tereszpol-Zaorenda
tel.: +48 84 687 6033
e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

E-dziennik

Vulcan

Gmina Tereszpol

BIP

Biuletyn informacji publicznej

ePUAP

Elektroniczna Skrzynka Podawcza