Filia Lipowiec 2019/20

     5 marca 2020 r. po raz siódmy został zorganizowany w naszej szkole Lipowiecki Dzień Kobiet. To piękna tradycja i wspaniała okazja do integracji wielu pokoleń i wspólnie spędzonego czasu, ale też duże przedsięwzięcie dla tak małej szkółki. Swoją obecnością w tym dniu zaszczycili nas min. wójt Gminy Tereszpol p. Jacek Pawluk, sekretarz gminy p. Maria Skóra, Koła Gospodyń Wiejskich z Lipowca, Panie z Biblioteki Publicznej Gminy Tereszpol, dziadkowie, rodzice i absolwenci szkoły. Oprócz rdzennych mieszkańców Lipowca naszą szkołę odwiedzili również goście z sąsiednich miejscowości. Wszystkich przybyłych  powitała p. Mariola Wójcik kierownik szkoły. Program artystyczny przygotowany na tę okazję był bardzo bogaty, na scenie każdy uczeń odegrał swoją rolę w wierszu, tańcu czy inscenizacji, a muzyka, która tym występom towarzyszyła pochodziła z różnych stron świata (włoska, peruwiańska, meksykańska, rosyjska, niemiecka i oczywiście polska). Tego wieczoru umiejętności wokalno – muzyczne prezentowali również mieszkańcy Lipowca, wśród nich byli: była uczennica naszej szkoły Justyna Terejko, która grała na instrumencie klawiszowym, pan Zdzisław Wójcik zaśpiewał kilka piosenek przy akompaniamencie gitary (piosenki polskie i rosyjskie), jak sam zapowiedział "był wypełniaczem między występami naszych uczniów". Jego występ z nutą humoru wywołał wiele uśmiechów na twarzy gości. Wysłuchaliśmy również wzruszającej piosenki w języku ukraińskim w wykonaniu pani Maszy Szeptuch. Rodzice i dzieci zaprezentowali swoje umiejętności taneczne we włoskim tańcu ludowym Tarantella. Po raz kolejny wybierano też Kobietę Refleksu. Rywalizacja dostarczyła wiele emocji, do walki o ten tytuł stanęło 7 kobiet przy piosence Pretty Woman. Tytuł ten uzyskała (walczyła o niego 3 razy) p. Sylwia Brodziak i otrzymała symboliczną  nagrodę.  W tym roku upominkiem dla każdej Pani z okazji ich święta były   filiżanki z herbatą i słodkim akcentem, tulipany origami wykonane przez p. Maszę oraz tulipany ufundowane przez uczestniczącego w naszej uroczystości pana wójta Jacka Pawluka, który złożył też życzenia dla wszystkich pań i zaprosił na obchody Gminnego Dnia Kobiet  w niedzielę 8 marca. Podczas spotkania został zaprezentowany album autorstwa p. M. Wójcik  pt.”Lipowiec na starej fotografii” zawierający ponad 600 unikatowych zdjęć z różnych dziedzin życia mieszkańców Lipowca. Ostatnim punktem programu Lipowieckiego Dnia Kobiet był słodki poczęstunek dla przybyłych gości przygotowany jak zawsze przez niezawodnych rodziców z naszej szkoły. To był naprawdę udany wieczór.

Zapraszamy za rok.


 

 

 

 

Kontakt

Zespół Szkół Samorządowych im. Jana Pawła II

ul. Szkolna 16
23-407 Tereszpol-Zaorenda
tel.: +48 84 687 6033
e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

E-dziennik

Vulcan

Gmina Tereszpol

BIP

Biuletyn informacji publicznej

ePUAP

Elektroniczna Skrzynka Podawcza