Filia Lipowiec 2019/20

     Stałym elementem tradycji naszej szkoły jest corocznie odbywająca się zabawa choinkowa połączona z Dniem Babci i Dziadka. To wyjątkowy dzień dla naszych uczniów, dziadków, rodziców i mieszkańców Lipowca. W tym roku tym dniem była sobota, tj. 1 lutego 2020 r. Hasłem przewodnim było: Babciu, dziadku ja się nie chwalę, ja po prostu mam talent ! O godz. 14.00 sala gimnastyczna wypełniła się gośćmi i miłośnikami dobrej, których serdecznie powitała kierownik szkoły p. M. Wójcik. To dla nich uczniowie zaprezentowali się w wierszu, piosence, tańcu (Umówiłem się z nią na dziewiątą, Polka, Wiązanka góralska, kowbojski, Orkiestry dęte, instrumentalizacja Ballady peruwiańskiej, wiersze o dziadkach, życzenia oraz pełnym humoru skeczu z życia babci i wnuczka. Była również niespodzianka. Na scenie pojawiła się w ukraińskim stroju pani Masza, która przygotowała dla dzieci specjalne ciasto – tort  w kształcie  postaci z bajki Masza i niedźwiedź oraz zaśpiewała po ukraińsku piosenkę dla babć i dziadków. Ciasto było bardzo pyszne, a jego przygotowanie było bardzo pracochłonne. Oczywiście nie zabrakło życzeń i własnoręcznie wykonanych upominków dla babć i dziadków, tym razem na laurkach znalazły się rożne krajobrazy z Lipowca. Dużo radości wszystkim uczestnikom spotkania sprawiły zorganizowane zabawy i konkursy z udziałem naszych gości. Wśród nich było: malowanie na balonie dziadka przez babcię, rozpoznawanie przedmiotów po dotyku przez dziadków, gra na instrumentach, śpiewanie piosenek, taniec na gazecie oraz wiele innych. Po poczęstunku przygotowanym przez rodziców odbyły się wspólne integracyjne zabawy przy muzyce. Choinka to również wspaniała okazja do bliskiej współpracy z rodzicami, którzy bardzo chętnie organizują tę imprezę. To im dziękujemy za pomoc w przygotowaniu i organizacji.


 

 

Kontakt

Zespół Szkół Samorządowych im. Jana Pawła II

ul. Szkolna 16
23-407 Tereszpol-Zaorenda
tel.: +48 84 687 6033
e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

E-dziennik

Vulcan

Gmina Tereszpol

BIP

Biuletyn informacji publicznej

ePUAP

Elektroniczna Skrzynka Podawcza