Filia Lipowiec 2019/20

       20 grudnia to dzień w naszej szkole bardzo uroczysty i świąteczny. Wszystkie dzieci wraz z nauczycielami i rodzicami wzięły udział w spotkaniu opłatkowym. Wszystkich obecnych powitała bardzo serdecznie p.kierownik szkoły  M. Wójcik. Następnie dzieci zaprezentowały się w jasełkach pod kierunkiem p. B. Bigoraj i M. Sirko, w układzie  tanecznym dla Maryi, koncercie instrumentalnym do kolędy A wczora z wieczora oraz piosence świątecznej w języku angielskim. Po przeczytaniu fragmentu z Pisma Świętego przez p. Agnieszkę Stańczyk nastąpiło wspólne dzielenie się opłatkiem i życzenia, co przyczyniło się do świątecznej atmosfery, która nas w tym czasie otoczyła. W tym dniu gościliśmy ponownie p. Maszę, która opowiedziała tym razem rodzicom o tradycjach Bożego Narodzenia na Ukrainie, zaśpiewała kolędę po ukraińsku, a potem przetłumaczyła ją na język polski oraz przygotowała ukraiński kołacz polany płynnym miodem i ozdobiony słodkimi ozdobami – odpowiednik naszego opłatka, bowiem taka jest tradycja naszych sąsiadów. W prezencie dla dzieci pani Masza przekazała własnoręcznie wyhaftowany obrazek z aniołkiem w tle, złożyła świąteczne życzenia i zachęciła dzieci do kolędowania.  Rozdano też nagrody i dyplomy za udział w konkursach plastycznych. Na zakończenie spotkania wszyscy pośpiewaliśmy kolędy.

                                                                                                         Wesołych i spokojnych Świąt Bożego Narodzenia!


 

Kontakt

Zespół Szkół Samorządowych im. Jana Pawła II

ul. Szkolna 16
23-407 Tereszpol-Zaorenda
tel.: +48 84 687 6033
e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

E-dziennik

Vulcan

Gmina Tereszpol

BIP

Biuletyn informacji publicznej

ePUAP

Elektroniczna Skrzynka Podawcza