Filia Lipowiec 2019/20

       13 grudnia 2019 roku odwiedził naszą szkołę policjant z Komendy Powiatowej w Biłgoraju asp.szt. Adam Granda z Zespołu Profilaktyki Społecznej, Nieletnich i Patologii. Podczas spotkania policjant omówił podstawowe zasady bezpieczeństwa na drodze, wyjaśnił dzieciom  jakich zasad należy przestrzegać zarówno wtedy kiedy jesteśmy pieszymi, kierującymi jednośladem czy samochodem. Podkreślił rolę jaką elementy odblaskowe odgrywają w widoczności na drodze tym samym zwiększając nasze bezpieczeństwo.  Zaprezentowany też został strój policjanta i podstawowe wyposażenie w codziennej pracy na służbie. Dzieci dowiedziały się też, że pan policjant ma pod opieką psa Nilo, który jest wykorzystywany do wykrywania przestępców, wykrywania różnych niebezpiecznych substancji czy zaginionych osób.  Dzieci czynnie uczestniczyły w spotkaniu, dzieliły się swoimi spostrzeżeniami i doświadczeniami oraz zadawały dużo pytań. Na zakończenie spotkania policjanci podarowali dzieciom elementy odblaskowe i kolorowe plecako - worki też z  odblaskiem.

  Spotkanie zostało zorganizowane w ramach projektu Bezpieczna Gmina Tereszpol


 

Kontakt

Zespół Szkół Samorządowych im. Jana Pawła II

ul. Szkolna 16
23-407 Tereszpol-Zaorenda
tel.: +48 84 687 6033
e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

E-dziennik

Vulcan

Gmina Tereszpol

BIP

Biuletyn informacji publicznej

ePUAP

Elektroniczna Skrzynka Podawcza