Filia Lipowiec 2018/19

   W dniu 29 maja 2019 roku uczniowie wraz z paniami i rodzicami wybrali się na wycieczkę  do Gospodarstwa Pasiecznego ULIK  w Mokrymlipiu k/ Radecznicy. Celem wycieczki było zapoznanie się z pracą pszczelarza, znaczeniu pszczół w przyrodzie i wartości odżywczych miodu oraz zwrócenie uwagi na niebezpieczeństwo związane z użądleniem przez owady. Dzieci w czasie wycieczki oglądały różne rodzaje uli, obejrzały pracę pszczół w oszklonym ulu, zobaczyły jak wyglądały ule dawniej i dziś. Posmakowały również różnych gatunków miodu oraz kupowały pamiątki z pszczelego wosku. Drugim punktem atrakcji tego dnia była wycieczka edukacyjna do Ogrodu Zoologicznego w Zamościu. Dzieci uczestniczyły w zajęciach dotyczących życia gadów i płazów, obejrzały prezentację, uczestniczyły w praktycznym zespołowym działaniu, otrzymały pamiątkowe gadżety. Następnie z przewodnikiem uczestnicy wycieczki udali się na obserwację rożnych gatunków zwierząt i ptaków oraz ich codziennych zachowań. Przemierzając alejki ogrodu, oglądały z bliska zwierzęta, poznały ich wygląd i tryb życia. Będąc w Zamościu dzieci zwiedziły też  Zamojski Rynek Wielki, Rynek Solny wraz ze Starym Miastem. Pogoda dopisała, dzień przyniósł wiele wrażeń i doświadczeń.


 

Kontakt

Zespół Szkół Samorządowych im. Jana Pawła II

ul. Szkolna 16
23-407 Tereszpol-Zaorenda
tel.: +48 84 687 6033
e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

E-dziennik

Vulcan

Gmina Tereszpol

BIP

Biuletyn informacji publicznej

ePUAP

Elektroniczna Skrzynka Podawcza