Filia Lipowiec 2018/19

      14 kwietnia 2019 roku w niedzielę w Muzeum Wsi Lubelskiej w Lublinie ( Dwór z Żyrzyna) odbyło się uroczyste rozstrzygnięcie I Wojewódzkiego Konkursu na Pisankę i Palmę Wielkanocną organizowanego przez Urząd Marszałkowski Województwa Lubelskiego oraz Wojewódzki Ośrodek Kultury w Lublinie. Na konkurs wpłynęło ponad 200 prac, komisja miała trudności w wyborze tych najpiękniejszych. Stworzono więc kategorię prac tradycyjnych i współczesnych. Wśród tych prac znalazła się praca naszej szkoły, była to palma tradycyjna. Za udział w konkursie otrzymaliśmy podziękowanie i nagrody. Naszą szkołę reprezentowała p. M. Wójcik. Z Gminy Tereszpol  podziękowanie otrzymały również panie: T. Runo i E. Marzec za pisankę tradycyjną i współczesną. Wystawę prac konkursowych można było obejrzeć w czworakach z brusa starego. To były naprawdę przepiękne rękodzieła.  W programie tego dnia było również: pokaz wicia palm, wykład połączony z  degustacją Zdrowotne właściwości jajek, Kiermasz Wielkanocny oraz Msza święta z poświęceniem palm. Wyjazd na tę uroczystość zorganizowało Starostwo Powiatowe w Biłgoraju.

       Podziękowanie otrzymaliśmy również od Starosty Biłgorajskiego podczas Powiatowego Podsumowania tego konkursu, które odbyło się 16 kwietnia (we wtorek) 2019 roku w Muzeum Ziemi Biłgorajskiej. Podczas spotkania można było wysłuchać wykładu dyrektora muzeum Doroty Skakuj o lokalnych tradycjach wielkanocnych.


 

Kontakt

Zespół Szkół Samorządowych im. Jana Pawła II

ul. Szkolna 16
23-407 Tereszpol-Zaorenda
tel.: +48 84 687 6033
e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

E-dziennik

Vulcan

Gmina Tereszpol

BIP

Biuletyn informacji publicznej

ePUAP

Elektroniczna Skrzynka Podawcza