Filia Lipowiec 2018/19

     W dniach 15-22 marca obchodzony był w naszej szkole Tydzień Zdrowia. Obfitował on w wiele działań związanych z tym zagadnieniem. Wśród nich były: ćwiczenia gimnastyczne kształtujące prawidłową postawę ciała prowadzone przez zaproszoną fizjoterapeutkę, wystawa książek tematycznie związanych ze zdrowiem, gazetka okolicznościowa z Piramidą Zdrowia,  zabawy przy muzyce na przerwach lekcyjnych, akcja Wymień się przepisem na zdrową surówkę lub sałatkę, nauka piosenki Tak czy nie oraz Szczotko, szczotko, praca plastyczna Talerz zdrowia i Piramida Zdrowia, zapoznanie  z Zasadami Zdrowego Żywienia i Aktywnością Fizyczną. W dniu 21 marca czyli pierwszym Dniu Wiosny zwrócono również uwagę na temat kampanii edukacyjnej na rzecz dzieci z Zespołem Downa - zakładając 2 kolorowe niepasujące do siebie  skarpetki zwracamy  na siebie uwagę, a tym samym zwracamy uwagę na problemy ludzi chorych na tę chorobę. W światowym Dniu Chorych na Zespół Downa chcieliśmy pokazać, że różni nas od nich tak niewiele, jeden dodatkowy, niepasujacy chromosom - tak jak nasza dodatkowa, niepasująca skarpetka. 

Podsumowanie działań Tygodnia Zdrowia odbyło się w piątek 22 marca podczas apelu okolicznościowego. Były zabawy, zagadki, gry Pusy i LOGIGO oraz drobne upominki za aktywne włączenie się uczniów i rodziców do działań na rzecz zdrowia.


 

Kontakt

Zespół Szkół Samorządowych im. Jana Pawła II

ul. Szkolna 16
23-407 Tereszpol-Zaorenda
tel.: +48 84 687 6033
e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

E-dziennik

Vulcan

Gmina Tereszpol

BIP

Biuletyn informacji publicznej

ePUAP

Elektroniczna Skrzynka Podawcza